fbpx

Pokud jsme se dostali do situace kdy jsou zavřené obchody atd., máme všichni home office, nemůžeme jít s příteli večer na pivo ani na jinou akci. Využijme tedy prostoru pro tvorbu nových věcí a projektů. Není nic jednoduššího, že si založit vlastní e-shop. Produkty nemusíte mít jen z Číny, je zde potenciál využít českých šikovných ručiček a oslovit šikovné lidi v ČR a rozjet e-shopy a nakupování přes internet ve kterém všichni vidíme i díky této krizi velký potenciál do budoucna. 

Co k podnikání online potřebujete? 

Spousta z nás přemýšlí, jak se dá vydělat online, abychom nemuseli opouštet naše domovy. A pracovat v klidu z pohodlí domova a přišli co nejméně do kontaktu s okolím. Představte si to, vyberete si produkt, který chcete prodávat, dáte mu nějakou přidanou hodnotu. Založíte si e-shop, na který produkt umístíte. Díky metodám jako dropshiping a print on demand nemusíte přijít vůbec do kontaktu s dodavatelem, nemusíte mít produkty na skladu a ani je nemusíte chodit na poštu nebo do zásilkovny odesílat.  Takže vše zlvádnete řídit z pohodlí domova a můžete se soustředit na marketing a zákaznickou podporu. Zamysleme se tedy, jaké produkty se budou nakupovat pořád, ať je krize nebo není? Nebo jaké produkty budou poptávány v rámci několika týdnů?

Jaký produkt mám prodávat? 

Jednou z největších výzev, které budete čelit, je nalezení ziskových,  trendových produktů, které se budou prodávat, ať už jde o jediný produkt nebo celou produktovou řadu. Jak správně produkt vybrat?

Často to vypadá, že všechno, co byste mohli prodávat, se již prodává a všechno, už někdo vymyslel – nemluvě o skutečnosti, že v nejoblíbenějších kategoriích produktů bude spousta konkurenčních e-shopů.

Naštěstí stále existují zlaté příležitosti, což dokazuje, že se jedná o nové produkty, které se neustále úspěšně uvádějí na trh. 

Způsoby, jak najít produkt k prodeji

 1. Vyřešte problém zákazníka
 2. Apelujte na nadšené fandy do různých segmentů produktů
 3. Jděte se svou osobní vášní
 4. Zvažte své profesionální zkušenosti a zapojte něco z oboru
 5. Využijte včas trendy – mějte oči na stopkách
 6. Přečtěte si recenze zákazníků o existujících produktech
 7. Najděte produktové příležitosti v klíčových slovech, která se hledají na Google
 8. Procházejte trendy na e-shopech nebo amazonu
 9. Co jít takhle po produktech s vyššími maržemi

Sežeňte dodavatele 

Vymyslete jak produkt můžete označit vaší značkou případně, jak produkt povznést na lepší úroveň. Hledejte přímo mezi výrobci, pokud se dostanete mezi přeprodejce, nikdy Vám nedají tak dobrou cenu. Nicméně pokud chcete začít v menších objemech, tak to stojí za zvážení. 

Pokud zvažujete vlastní modní značku na oblečení, jedná se o tzv. Print on demand, tedy něco jako tisk na vaši poptávku podle vašeho zadání. 

Zde je uvedeno 5 zahraničních firem, které se tiskem vašeho vlastního brandu zabývají. 

 1. Printful
 2. SPOD
 3. Printify
 4. Apliiq Dropship
 5. Teelaunch

Abychom si ulehčili výběr dodavatele pro tisk podle vašich jedinečných potřeb, podíváme se na tyto klíčové faktory výběru:

 • Doprava:  Jak dlouho trvá výroba poté, co jste zadali objednávku? Odkud společnost odesílá? Jaké jsou jejich standardní dodací lhůty a jak se počítá přeprava?
 • Možnosti tisku: Jaké tiskové techniky a další věci nabízejí?
 • Jedinečné vlastnosti: Existují nějaké jedinečné funkce nebo nabídky, které je odlišují od ostatních?
 • Přehled katalogu produktů: jsou v nabídce všechny potřebné rozměry atd? 

Máte vybráno? Pojďte si nyní založit e-shop. Buďte o krok napřed, než se všichni proberou vy budete připraveni s novým e-shopem.

Založit -eshop zdarma na shopify. Průvodce založení e-shopu na shopify.

Zaregistrujte se přímo na stránce shopify a buďte v době krize připraveni nastartovat Váš byznys.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *