fbpx

Co je dropshipping? Nejjednodušší cesta, jak vydělat na internetu!

Dropshipping je metoda podnikání, u které vlastníci e-shopu nemusí mít žádné sklady. Droppshiping není nic nového. Také nejznámější e-shop na světě Amazon používá tento obchodní model. V současné době až 33% z celkové odvětví e-commerce zastupuje právě obchodní model dropshiping. Drobní podnikatelé v oblasti e-shopů, mají dropshiping v oblibě, protože nemusí držet sklady, což pro ně znamená nižší investice. Nemusíte mít starosti kolem skladů a můžete se soustředit jen na prodej a na zákazníka.

Jak dropshipping funguje?

V tomto okamžiku se možná ptáte sami sebe, jak dropshiping funguje? Možná jste již o dropshippingu slyšeli, ne o něm slyšíte právě teď poprvé. Jednoduše jde o to, že takzvaný droppshipper, koupí od dodavatele produkt  a zprostředkuje ho přímo zákazníkovi. Typický proces pracuje následovně. Obchodník, který vlastní e-shop uvádí na svých stránkách produkty, ta které zákazník zaplatí. Poté obchodník, zadá objednávku stejného výrobku dodavateli, který jej odešle zákazníkovi. Vy jako obchodník se můžete rozhodnout pro různé online platformy, přes které tento způsob podnikání uvedete k životu. My doporučujeme platformu Shopify a Oberlo. Tito pomocníci udělají Váš proces jednodušší a efektivnější. Tyto aplikace dokáží spojit dodavatele a e-shop, na kterém jsou produkty vystaveny k prodeji. Aplikace Oberlo usnadňuje importování produktů přímo od dodavatelů do obchodu a pomáhá řídit jakékoli změny v zásobách nebo aktualizuje ceny, tak aby nevznikaly  nesrovnalosti mezi tím, co se zobrazuje ve vašem e-shopu  a mezi tím co aktualizoval váš dodavatel.

Dropshipping je velmi flexibilní obchodní model

Dropshipper ovládá své marže, není vázán na maloobchodní cenu, může rozhodovat o svých cenách.

Kdo jsou dodavatelé v obchodním modelu dropshipping?

Dodavatelem může být v podstatě jakýkoliv velkoobchod. Není tajemstvím, že velké množství výrobků k nám proudí z Číny. Na trhu existuje tisíce čínských dodavatelů, tyto dodavatele můžeme využít pro obchodní model dropshippingu. Díky aplikaci Oberlo se můžete napojit přímo na největší čínský e-shop AliExpress.
Jak funguje Dropshipping na Aliexpress
Aliexpress můžete použít do svého dropshippingového e-shopu.  Můžete vybírat z milionů možností produktů a různých variací. Když najdete zboží, které by se Vám libilo prodávat ve vlastním obchodě, stačí výrobek naimportovat z AliExpresu do vlastního obchodu. Nastavíte si svoje vlastní ceny. Díky aplikaci oberlo můžete naimportovat produkt i s fotografiemi a popisků produktu. Určitě jste si všimli, že ceny na Aliexpressu často kolísají. Aplikace Oberlo vše obstará za vás. Pokud prodáte na Vašem e-shopu výrobek, potom pár kliknutími zakoupíte výrobek na Aliexpressu a zašlete jej Vašemu zákazníkovi.

Proč je Aliexpress vhodný pro dropshipping?

Nastavit si Aliexpress jako dodavatele výrobků má mnoho výhod. Když je Váš dodavatel Aliexpress získáte více svobody a můžete se soustředit na to, co je důležité: MARKETING. To je ten nejdůležitější aspekt pro provozování úspěšného e-shopu na modelu dropshipping. Hlavní výhodou Aliexpressu je jeho velikost, kde si můžete zvolit obrovskou škálu produktů. Jen pro představu na Aliexpressu můžete najít nabídku více než 1 500 000 triček, a to už je pořádný výběr. Poté jednoduše produkt naimportujete do svého e-shopu. Na Aliexpressu můžete najít velké množství kategorií od hodinek až po elektroniku. Můžete začít prodávat výrobky i bez toho abyste museli kontaktovat dodavatele. Začátek podnikání je tak velmi jednoduchý. Pokud byste si nevěděli rady, jaký vybrat produkt, tak existují různé pomůcky a návody – jak na to. Další výhodou je, že obchodníci na Aliexpressu sledují tržní prostředí a produkty jsou trendy. Čínští dodavatelé provádějí výzkumy a sledují, co se prodává. Můžete je sledovat a postupovat stejně.