fbpx

Shopify v podmínkách České Republiky

E-shopové řešení Shopify může být alternativou pro typická česká řešení jako je Shoptet nebo Fastcentrik. A jiná krabicová nebo polokrabicová řešení pro e-shopy. Shopify pro vás bude vhodné v tom případě, pokud přemýšlíte i o expanzi na zahraniční trhy. Shopify je Americká platforma, takže má zvládnuté platební, doručovací a další podmínky v globálním měřítku. 

Shopify a cena

Cena vždy rozhoduje a tak vás určitě zajímá, kolik za e-shop na shopify zaplatíte. Měsíční cena u základního tarifu na SHOPIFY je 29 $ za měsíc. Samozřejmě pokud do e-shopu chcete pořádně šlápnout tak využijete i vyšší tarify, Tyto tarify se liší například počtem účtů, marketingovými nástroji jako jsou dárkové karty, profesionální statistiky. Na ceníky se můžete podívat na stránce Shopify a porovnat nabízené alternativy. Nicméně v celkovém porovnání e-shop na platformě SHOPIFY je výhodným řešením, se srovnáním s řešením přímo na míru, které by se pohybovalo ve vyšších cenovkách.

Shopify a design

Řešení Shopify nabízí hodně free šablon, které můžete využít pro svůj layout e-shopu. Z těchto šablon si můžete vybrat tu, která Vám nejvíce vyhovuje a už pomocí vlastních fotek si e-shop dodělat. Pokud byste však chtěli investovat do designu, je možnost si koupit šablonu placenou. Ty můžete vybírat na této stránce s designovými šablonami pro Shopify. Šablony perfektně běží na mobilních telefonech. Můžete vybírat z kategorií šablon, které jsou blízké vašemu produktu a přiblížit se v designu obchodu vaší cílové skupině a produktům. 

Vlastní design

Další možností je si nechat vzhled e-shopu nadesignovat od grafika. Tak abyste měli unikátní design, který osloví přímo vaši cílovou skupinu. Grafik Vám v případě shopify může nadesignovat hlavní stránku, kategorie, stránku produktu a nákupní košík. Nejvhodnější je k této tvorbě přizvat někoho z partnerů SHOPIFY, kteří jsou uvedeni na stránkách partnerů. Zde vidíte firmy i jejich dosavadní tvorbu, takže se můžete rozhodnout, zda se do tohoto řešení vrhnout na základě cenové nabídky, kterou Vám nabízené firmy poskytnou. Tito partneři od shopify, mohou pomoci i s jinými oblastmi než jen grafikou ale třeba s vývojem aplikace nebo s online marketingem jako takovým. Nicméně většinou vaše požadavky pokryjí aplikace, aplikace před vámi již nědko vyvinul takže není potřeba vynalézat kolo a můžeme využít již produktů, které máme k dispozici. 

Shopify a aplikace

Kdo máte e-shop na WordPressu a využíváte i ELEMENTOR znáte pluginy, kterými si můžete e-shop vylepšit. U shopify jsou to aplikace, které můžete využít v rámci vašeho e-shopu, pro to aby byl nákup pro zákazníky co nejlepší. Aplikace si můžete projít na stránkách app shopify.

Shopify a čeština

Jelikož je shoppify americká společnost, je nutné abyste si šablonu přeložili do češtiny.

Shopify a EET

Na shopify existuje aplikace, kterou propojíte se systémem fakturoid a tím se vyřeší potíže s EET a účetnictvím.

Shopify a způsoby platby na e-shopu

V česku je stále rozšířený způsob platby přes dobírku, i tuhle možnost shopify umožňuje, můžete ji nastavit stejně jako nastavení platby převodem nebo online převodem. Můžete využít také českou platební bránu Gopay. Dopravu zde lze nastavit také velmi snadno, jelikož shopify myslí globálně, není problém zahrnout dopravu, jak na Slovensko tak do jiných zemí.

Shopify a faktura pro zákazníka

Pokud máme Shopify v České republice je nejvhodnější napojit e-shop na službu fakturoid. Ta se nám postará. Nicméně pokud máte jiné řešení, shopify umí vytvořit základní fakturu, kterou bude vaším zákazníkům automaticky posílat, toto řešení vytvoříte pomocí aplikace order printer.