fbpx

Jak vybrat správně název domény?

Zajímá vás, jak vybrat název domény pro váš dropshippingový web nebo pro jiný web, či eshop, který chystáte? Zde jsou odborné odpovědi na nejčastější otázky, které se nám shromáždili. 

Každé podnikání začíná nápadem. Dropshippingový obchod začíná výběrem kategorie produktů a web odstartujete nákupem domény. Vysvětlíme Vám, jak vybrat název domény, vyhodnotit a zakoupit tu perfektní pro váš dropshippingový web.

ZKONTROLOVAT ZDA JE MOJE VYBRANÁ DOMÉNA VOLNÁ

TYPY DOMÉN

 • Doménu .com obecně používají společnosti a organizace, které provozují nějaký druh podnikání nebo mají webové stránky za určitým podnikání. Com Má pověst nejoblíbenější, nejprestižnější a důvěryhodné domény. Přirozeně je díky tomu velmi populární mezi podniky a podniky po celém světě.
 • Doména .net je obvykle spojena s hi-tech podniky, informačními technologiemi, startupy a dalšími entitami souvisejícími s technologiemi tohoto druhu.
 • Doménu .org (‚org‘ je zkratka pro ‚organization‘) si obvykle vybírají charitativní organizace a další neziskové organizace, které nevkládají finance do jádra své činnosti.
 • Doména .info tradičně patří webům a blogům, které mají osvětový nebo informační účel a existují za účelem zvýšení povědomí o něčem.
 • Doménu .edu pravidelně obsazují vzdělávací instituce různých typů.
 • Doména .gov patří vládním subjektům po celých Spojených státech.

Navíc existuje řada domén nejvyšší úrovně pro jednotlivé země, například:

 • .uk  se týká Spojeného království
 • .us pro Spojené státy
 • .au pro Austrálii
 • .de pro Německo
 • .fi pro Finsko
 • .cz Český republika 

Výběr DOMÉNY z pohledu SEO OPTIMALIZACE

SEO

Při přemýšlení o tom, jak vytvořit název domény , vezměte v úvahu potenciál vaší domény z hlediska optimalizace pro vyhledávače . Chcete-li dosáhnout příznivého hodnocení na Googlu , je rozumné zahrnout do vaší domény slovo nebo frázi vhodné pro optimalizaci pro vyhledavače.

I to je důvod, proč mnoho vlastníků dropshippingových firem vybere doménu svého internetového obchodu zahrnující hlavní klíčového slova. K tomuto účelu mohou také posloužit podobná klíčová slova. Tímto způsobem řeší 2 problémy najednou. Zlepšují své hodnocení ve výsledcích vyhledávání a usnadňují uživatelům internetu narazit na tento konkrétní internetový obchod.

Dlouhá doménová jména , která se skládají pouze z klíčových slov longtaIIolového rázu, vypadají jako spam a nevzbuzují velkou důvěru. Navíc vám to nepomůže vytvořit zapamatovatelný název.

ZKONTROLOVAT ZDA JE MOJE VYBRANÁ DOMÉNA VOLNÁ

Branding – značka eshopu

Víte, jak je možné že majitel malého dropshippingového obchodu, může úspěšně konkurovat obchodním gigantům, jako je Amazon?

Tomuto e-shopu se totiž s velkou pravděpodobností podařilo vytvořit rozpoznatelný a dobře zapamatovatelný e-shop s jedinečnou atmosférou a přátelským prostředím.

Rozsah vašich aktivit je ve srovnání s obrovskými nákupními platformami poměrně malý, což vám dává obrovskou výhodu. Když se soustředíte na malé množství produktů k prodeji, jste schopni poskytovat prvotřídní zákaznický servis. Takhle můžete získat srdce vašich kupujících.

Tato náročná cesta budování love brandu začíná právě doménou vaší webové stránky. V zásadě, když lidé navštíví váš obchod, první věcí, které si všimnou, je adresa webu a název domény. 

Důvěryhodnost webové domény

Název URL vašeho dropshippingového, dělá první dojem. Svou roli samozřejmě hraje i doménové jméno. 

Jak doménu nevybírat?

Nahodilá písmena nebo číslice – většina internetových návštěvníků na e-shop ani neklikne. 

Další omyl by mohlo být vytvořit záměnu se známou značkou. To bývá praktika podvodníků. ( abibas.cz ). Nikdo nemá rád podvodníky, takže klamání lidí nelegálním používáním cizí značky by nemělo být vaší strategií. 

Co by měl název domény splňovat?

Rychlý přehled bodů, který by měla Vaše doména splňovat

 • Líbivý název –  

Měli byste být spokojeni s významem jména. 

 • Krátce výstižné

Délka do 10-12 znaků je v pořádku. 

 • Snadno se píše

Je pravděpodobné, že ho lidé jednoduše napíšou do Google nebo na sociálních sítích.

 • Nebude vadit když přidáte na e-shop další kategorii produktů

Ve světě dropshippingu je v případě potřeby velmi snadné rozšířit nabídku produktů. Pokud chcete, můžete dokonce přejít do trochu jiné obchodní kategorie. Bude doména pro váš obchod stále relevantní, pokud se někdy rozhodnete přidat nové kategorie produktů?

 • Název domény je volný na sociálních sítích

Chcete-li propagovat svůj eshop, potřebujete založit účty na sociálních sítích. Zkontrolujte, zda můžete účty pojmenovat podle domény.

KDE ZAKOUPIT DOMÉNU?

My provozujeme naše e-shopy na Wedosu, kde kupujeme jak doménu tak hosting. 

Zadejte při objednání webhostingu kupon: WN221LK5V1 a získáte webhosting s 50 % slevou. Kupon platí do 30.6.2022. 

Chcete získat doménu se slevou? 

Na vybrané koncovky domén (.EU, .ONLINE, .STORE, .TECH, .SITE, .WEBSITE, .SPACE, .FUN) ) Můžete nyní získat slevu 50 % s použitím kuponu DM221JI3UE. Kupon na Wedosu platí do 30.6.2022. 

Hodnocení domény u Wedosu
5/5

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *