fbpx

Optimalizace pro vyhledavače  může být pro Vás úplně nová oblast, zvláště pokud právě teď s e-shopem nebo internetovým projektem začínáte. K práci Vám jistě pomohou následující SEO nástroje. Vyzpovídali jsme více než 30 SEO odborníků, abychom zjistili, jaký jsou nejlepší nástroje pro SEO a jaké nástroje pro sledování klíčových slov SEO odborníci používají. Všechny tyto nástroje však nemusíte zkoušet, stačí zjistit, který z nich nejlépe vyhovuje potřebám na vašem projektu.

Google nástroje pro optimalizaci pro vyhledavače

Služba Google Console je nabízena zdarma pro všechny kdo mají  webové stránky, umožňuje Vám sledovat a vykazovat přítomnost stránek ve službě Google SERP. Jediné, co musíte udělat, je ověřit svůj web přidáním kódu na vaše webové stránky nebo pomocí služby Google Analytics můžete odeslat soubor Sitemap pro indexování.  Trendy Google jsou Vám k dispozici již několik let a mohou Vám poskytnout informace týkající se konkrétního klíčového slova a nabízí také velký přehled o trendech v daném tématu, které mohou být neocenitelné. Vyhledávejte klíčová slova v jakékoliv zemi a získávejte informace o rostoucí dotazy, geografická umístění i v závislosti na zájmu.

 

SEO nástroje, které si přidáte do rozšíření v Google chrome

SEOQuake je považován za jeden z nejlepších bezplatných SEO nástrojů. Tento nástroj funguje i jako rozšíření do prohlížeče Google Chrome a funguje jako nástroj pro kontrolu SEO, provádí audity na stránce, vyhodnocuje vaše interní i externí odkazy a zároveň provádí porovnávání webových stránek. Pomůže Vám určit, jak si vedete vzhledem ke svým konkurentům. Další funkce tohoto nástroje pro analýzu SEO zahrnují analýzu klíčových slov, jako je hustota klíčových slov, čitelnost obsahu atd.

Toto další rozšíření do prohlížeče je Fat Rank,  umožnuje snadno analyzovat výkon vašeho webu vzhledem k použitým klíčovým slovům. Tento nástroj pro analýzu klíčových slov vám umožní poznat  v jakém pořadí jsou vaše klíčová slova v organickém vyhledávání. 

Dalším rozšířením je Everywhere který můžete využít v prohlížeči Chrome, tento nástroj agreguje data z různých SEO nástrojů , jako je Google Analytics, Trendy Google a další, které vám pomohou najít nejlepší klíčová, která můžete v rámci webu použít. Tento nástroj šetří čas a nemusíte procházet všechny stránky zvlášť.

SEO nástroj AHREFS

Ahrefs je jedním z nejvíce doporučovaných SEO online nástrojů. SEO expertům tento nástroj přináší  dostatek funkcí pro audit stránek, protože je označován za nejlepší nástroj pro SEO analýzu. Tento nástroj může přinést poznatky o tom, které části vašeho webu vyžadují vylepšení, aby zajistily nejlepší nejlepší výsledky ve vyhledávání. Z hlediska analýzy konkurentů budete pravděpodobně používat Ahrefs k určení zpětných odkazů, které používá konkurence, abyste je mohli použít stejně jako oni pro budování Vašeho projektu. Použijte tento nástroj a  najděte obsah, který se nejvíce pojí s Vaší oblastí.

SEMRush ocení každý SEO specialista

Dalším online SEO nástrojem  je SEMRush, je také velmi oblíbený v SEO komunitě. Můžete zde sledovat změny a vývoj klíčových slov. Jedním z nejoblíbenějších nástrojů tohoto SEO programu je analýza domény, která vám umožní snadno porovnat vaše webové stránky s konkurencí. On-Page SEO nástroj vám umožní snadno sledovat vaše hodnocení z pozice Google, stejně tak můžete získat doporučení, jak zlepšit výkon vašich webových stránek.

Nástroj KWFinder a zkušenosti SEO mágů…

Nástroj KWFinder vám pomůže najít long tailová klíčová slova, která jsou méně konkurenční. SEO konzultanti používají tento nástroj pro nalezení nejlepších klíčových slov a mohou díky němu provádět analýzu souboru zpětné odkazů.  Rank Tracker vám pomůže snadno určit hodnocení a zároveň sledovat své zlepšení na základě klíčových metrik. Navíc, pokud to nestačí, dostanete spoustu nových tipů na klíčová slova, která vám pomohou umístit vaše webové stránky ještě výš ve výsledcích vyhledávání.

SpyFu je jeden z nejpodrobnějších nástrojů SEO analýzy na trhu.

Můžete snadno zobrazit, jak je hledané klíčové slovo za měsíc a zároveň snadno určit obtížnost dostat se na toto klíčové slovo na přední pozice ve vyhledávání. Můžete také udělat průzkum,  jak si vedou konkurenti a určit, která klíčová slova používají na svých webových stránkách, jakou mají návštěvnost a jaké reklamy používají v google Ads.

Top nástroj pro SEO: SEO Ranking Tool

Jako top SEO analytický nástroj je označován Woorank, nabízí zdarma placené možnosti sledování a reportování vašich marketingových dat. Můžete sledovat své konkurenty, zjistit, na která klíčová slova cílí, takže se můžete inspirovat.

Nástroj na nalezení duplicitního obsahu na stránkých

Siteliner je nástroj pro kontrolu v rámci optimalizacepro vyhledavače, pomáhá najít duplicitní obsah na webových stránkách. Co je to duplicitní obsah? Jedná se o totožný obsah jako mají jiné webové stránky. Google tyto stránky penalizuje. S tímto SEO nástrojem, můžete skenovat celé webové stránky a najít tak duplicitní obsah, nefunkční odkazy, rychlost načtení stránky,, počet vnitřních odkazů na stránku a další. Také porovnává vaše webové stránky s průměrem webových stránek zkontrolovaných pomocí tohoto nástroje.

Univerzálná nástroj pro SEO

Serpstat je platforma vhodná pro SEO analýzu, PPC analýzu a obsahové marketingové cíle. Pokud hledáte cenově dostupný nástroj v této oblasti, který řeší  i analýzu konkurentů a dokonce správu týmu. Je tento nástroj přesně pro vás.

Jak najít chybové odkazy na webové stránce?

Screaming frog je považován za jeden z nejlepších SEO nástrojů pro SEO konzultanty. Umožňuje procházet a provádět audity na velmi rychle. Tento nástroj vás také informuje o duplicitním obsahu, chybách určených k opravě, špatných přesměrováních u zpětných odkazů.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *