fbpx

Jestliže vás už napadlo předprodávat věci z Aliexpressu jste na správném místě. Předprodávání zboží z Aliexpressu nikdy nebylo jednodušší. Využijte obchodní model dropshipping a začněte obchodovat během několika pár dní. Prostřednictvím aplikace Oberlo, která vám tohle umožní každý den projde 50 000 objednávek s hodnotou 1 400 000 dolarů. Pokud hledáte cesty jak co nejjednodušeji založit e-shop a začít prodávat produkty z Aliexpressu v České republice využijte platformu SHOPIFY  s aplikací Oberlo.

Jak vybrat vhodného dodavatele produktů na Aliexpressu?

Dropshipping je jedna z nejpopulárnějších cest, jak prodávat produkty na Aliexpressu. Díky aplikaci Oberlo můžete snadno importovat produkty včetně obrázků. Nastavit si svoje ceny a popisky a začít produkty nabízet prostřednictvím e-shopu v České Republice. Na aliexpressu jsou tisíce dodavatelů, jak si ale vybrat toho pravého? Tady je pár tipů pro to, jak zvolit správného dodavatele:

Nevybírejte dodavatele s tou nejnižší cenou

Cena není ten nejdůležitější prvek, podle kterého byste měli dodavatele posuzovat. V mnoha případech cena produktu také odpovídá kvalitě. Pokud chcete kvalitnější zboží, tak nevybírejte nejlevnější dodavatele.

Na Aliexpressu se vám stane, že najdete několik dodavatelů, kteří prodávají stejné produkty, pokud má některý z nich výrazně nižší cenu pravděpodobně bude produkt horší kvality. U těchto případů je vhodné se podívat do recenzí k produktu, kde zjistíte, zda si lidé stěžují na kvalitu. Nicméně nižší cena nemusí nutně znamenat špatnou kvalitu. Jak mám pak stanovit cenu produktů na e-shopu?

Přidejte si do svého e-shopu ty dodavatele, kteří mají pozitivní feedback v 95%+

Nejdůležitější faktory pro vyhodnocení výběru dodavatelů je jejich skoré a pozitivní feedback od zákazníků.  Feed back skóre hodnocení udává objem prodejů prodávajícho, zatímco a positive feed back rate udává míru pozitivní zpětné vazby, kterou dodavatel obdržel.  Pokud chcete vybrat ty nejlepší dodavatele měli byste vždy najít takového dodavatele, který má alespoň 95% pozitivní zpětnou vazbu a alespoň 2000 hodnocení u feed back skóre. Toto by měla být vaše hlavní kritéria hodnocení.

Pokud chcete vybudovat úspěšný e-shop, je potřeba mít vhodné a kvalitní dodavatele Vašich produktů. Pokud má dodavatele nižší hodnocení neznamená, to že si jej nemůžete do e-shopu přidat a vyzkoušet ho. Vždy ho můžete v pár kliknutích vyměnit. Při analýze hodnocení dodavatelů, je vhodné používat selský rozum. Pokud narazíte na dodavatele, u kterého bylo objednáno tisíc produktů a má 80% pozitivní hodnocení je to pro vás relevantnější než dodavatel, který prodal pouze dva produkty a má 100% pozitivní zpětnou vazbu.

Dále se zaměřte na hodnocení dodavatelů

Podle negativních komentářů poznáte, jaké jsou s produkty problémy.  Někteří zákazníci dávají do recenzí také fotografie, takže si budete moct představit, jak produkt ve skutečnosti vypadá. Pokud se podíváte na detail dodavatele zjistíte zda má ve svém portfoliu více produktů. Může se stát že si zrovna do svého e-shopu vyberete produkt, který nemá žádné hodnocení ale pokud je to zavedený dodavatel s více produkty, neměl by to být problém.

Dávejte si pozor na prodejce značkových produktů

Je to sice lákavé, ale vyhýbejte se dodavatelům, kteří prodávají rádoby značkové produkty. S největší pravděpodobností jsou to padělané výrobky. Prodávat toto zboží by vám mohlo způsobit, akorát nepříjemnosti.

Testování dodavatele

Někdo doporučuje v rámci testu zkontaktovat dodavatele. Například nějakým fiktivním dotazem a otestovat tak jeho reakci. V reálné situaci se Vám může stát, že budete potřebovat něco rychle vyřešit, jenomže zjistíte, že prodejce vám vůbec nereaguje. Takto získáte představu, jak je prodejce aktivní a jak rychle s ním případný problém vyřešíte.

Objednat si vzorky

Dodavatele si můžete ověřit i tak, že si od něj objednáte vzorky produktů a necháte si je zaslat domů. Budete tak mít reálnou zkušenost s produkty. Je vhodné si výrobky zaslat od více dodavatelů můžete tak porovnat jejich kvalitu. Můžete vyzkoušet objednat výrobek od nejlépe hodnoceného prodejce a pak například od prodejce s nižší cenou uvidíte tak rozdíl ve kvalitě a můžete s těmito informacemi pracovat. Samozřejmě nebudete moci objednat všechny výrobky, které budete chtít prodávat, nicméně alespoň něco na zkoušku je vhodné objednat vžijete se tak do role zákazníka. Můžete se podívat, v jakém přijde balík obalu a jak dlouho bude trvat doprava.

Program pro bezpečnost zákazníků

Pokud zákazník neobdrží objednávku Aliexpress vám vrátí peníze. Pokud zákazník obdrží objednávku ale má k produktu výhrady Aliexpress vám vrátí poměrnou částku. V tomto případě kontaktujete prodejce a informujete ho o problému. Odešlete požadavek na spor a požádáte o takzvanou refundaci.

 

Pojďte si vyzkoušet založit e-shop Zdarma.

Kategorie: Jak začít?

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *