fbpx

V pár krocích si s těmito pomocníky můžete vytvořit nové logo, ať již s tvorbou e-shopu začínáte, nebo byste rádi osvěžili vaši stávající komunikaci. Tvorba loga může působit jako náročná věc, ale nebojte se. Použití generátoru pro tvorbu loga, vám pomůže, obzvláště pokud máte omezený rozpočet. K tvorbě loga můžete použít šablony a různé před vytvořené možnosti.

Vaše logo reprezentuje e-shop, ale také jeho poslání a zaměření. Logo je více než jednoduchý obrázek. Logo by mělo probouzet asociace k vašemu e-shopu. Přemýšlíte o tom, jak vytvořit e-shop jednoduše a snadno? Vytvořte e-shop na platformě Shopify.

Jak vytvořit logo?

Prozkoumejte konkurenci – Internet je plný inspirací. Doporučujeme si udělat průzkum nejúspěšnějších internetových obchodů a inspirovat se u jejich použitých log. Nemusíte se omezovat jen na e-shopy, podívejte se i na jiné známé značky.

Stanovte si hlavní myšlenku, kterou by mělo logo nést –  co by mělo logo reprezentovat? Jaká je vaše tonalita, mise, vize jak to můžete promítnout do designu loga?

Udělejte si brainstorming vašich myšlenek – Zkuste si načrtnout pár verzí pro vaše logo. Hrajte si s fonty, obrázky atd. Prodiskutujte Váš návrh s někým blízký. Předložte mu k ukázce dvě varianty na posouzení.

Zkuste si logo navrhnout – Následující nástroje na tvorbu loga vám usnadní hodně práce, nemusíte mít znalosti grafiky. Stačí Vám Canva com a cit pro design.

Kde bude logo umístěno?

Zamyslete se nad tím, v jakých formátech a v jakých použitích je potřeba logo vytvořit, Například pokud víte. že chcete mít logo v levém horním menu na eshopu, tak musí být snadno čitelné. Dále můžete logo použít jako malou faviconu, které je vidět v záložkách v prohlížeči. Opět se jedná o velmi malý rozměr. Následně si budete chtít dát logo na Vaše produktové fotografie, aby je nepoužívali konkurenční e-shopy, v tom případě by se mělo dát logo snadno převést do vodoznaku. Jak konkrétně nastavit loga do e-shopu? V systému Shopify je nastavení loga velice snadné a provede Vás tím počáteční administrace.

Nástroje na tvorbu loga zdarma

Canva

Možná Canvu znáte, používá se jako nástroj pro tvorbu příspěvků na sociální sítě, nicméně může posloužit také pro tvorbu loga. V pár krocích si můžete vytvořit jedinečné logo. Můžete si vybrat ze stovek přednastavených šablon.

Canva tvorba loga

Canva tvorba loga


1 komentář

Průvodce systémem Shopify - profesionální e-shop snadno a rychle - Dropshipping · 10 února, 2018 v 9:37 pm

[…] v nějakém grafickém programu a nebo použít grafický program, případně se také nabízí nástroje na tvorbu loga, které jsou zdarma. Můžete také využít platformu pro mikro zakázky a nechat si logo […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *